تا کنون چند درصد مردم از دریافت یارانه نقدی انصراف دادند؟

ثبت نام جدید متقاضیان دریافت یارانه نقدی چند روزی است که اغاز شده و دراین میان همه منتظرند تا ببینند چند در صد مردم به پیام دولتی ها لبیک می گویند و از دریافت یارانه نقدی انصراف می دهند؟

در واقع، از همان روزهای اولی که دولت یازدهمی ها عزم خود را جزم کردند تا در گزارش های اقتصادی خود از ضرر و زیان پرداخت یارانه نقدی به همه مردم بگویند تا امروز که ماجرای حذف یارانه پر درآمدها جدی تر شده، بسیاری دست به کار شده اند تا مردم را از گرفتن یارانه نقدی منصرف کنند و از سیاسیون گرفته تا ستارگان سینما و ورزشکاران همه و همه به کمپینی پیوستند که “نه به یارانه نقدی ” نام داشت و توسط طراح نماد کلید در انتخابات برای روحانی و نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور طرح ریزی شد.

حالا اما گمانه زنی ها در خصوص تعداد افرادی که خود از دریافت یارانه نقدی انصراف می دهند بیشتر شده است و با گذشت هفتمین روز ثبت‌نام فرم اعلام نیاز یارانه نقدی، حدس و گمان ها در این خصوص شدت یافته است.

در چند روز اخیر اما ابتدا خبر انصراف ۱۵ تا ۲۰‌درصدی پایتخت‌نشینان روی خط رسانه ها رفت . خبر بعدی هم که کل کشور را در برمی گرفت حکایت از انصراف کمتر از ۱۰‌درصد یارانه‌بگیران می‌داد و حتی اخباری از انصراف ۷ درصدی یارانه بگیران در کل کشور نیز روی خط رسانه ها رفت.

این در حالی است که طی چند روز اخیر دولتی ها خبر از رضایت بخش بودن انصراف ها داده اند.
به عنوان مثال، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت از انصراف میلیون‌هانفر از دریافت یارانه خبر داده است.

ربیعی، وزیر کار هم از استقبال مردم بر اساس بضاعتشان استقبال کرد و آن را در حد قابل‌قبولی دانست.

در همین راستا، شاپور محمدی، معاون وزیر اقتصاد نیز مانند وزیر کار، آمار انصرافی‌ها از دریافت یارانه نقدی در فاز دوم را مورد رضایت دولت دانست، اما رقم دقیق انصراف‌دهندگان را اعلام نکرد.
با این وجود سخنانی که وزیر اقتصاد در مجلس گفته حکایت دیگری از تعداد ثبت نامی ها دارد. در واقع او از آماری پرده برداشت که کاملا قطعی است.

علی طیب نیا در صحن علنی مجلس از شناسایی ۱۰‌میلیون‌نفر از افراد پردرآمد خبر داد که در صورت ثبت‌نام برای دریافت یارانه، توسط دولت حذف خواهند شد که این سخنان وزیر اقتصاد را می توان هشداری به پردرامدهایی تلقی کرد که علی رغم در خواست دولتی ها برای گرفتن یارانه نقدی ثبت نام کرده اند.

گفتنی است، بر اساس آخرین آمار، در فروردین سال‌جاری ۵/۷۷میلیون‌نفر یارانه می‌گرفتند که با این سخن وزیر تعداد یارانه‌بگیران در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به ۵/۶۷میلیون‌نفر کاهش می‌یابد و باید منتظر ماند و دید در نهایت دولتی ها چند نفر را به اجبار حذف خواهند کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *